Zamiana systemu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej na DVB-T2.

Przypominamy, że już 23 maja 2022 roku nastąpi zmiana systemu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej z DVB-T na DVB-T2/HEVC.

Czy instalacja AZART jest gotowa na DVB-T2?

TAK. Wewnętrzna instalacja AZART we wszystkich budynkach Spółdzielni została już dostosowana do nowego standardu. Zamontowano nowe urządzenia, które pozwolą na odbiór telewizji nadawanej w systemie DVB-T2.

Czy trzeba zrobić coś więcej, żeby dalej odbierać sygnał?

TAK. Przede wszystkim należy sprawdzić czy telewizor będzie w stanie odbierać nowy sygnał naziemny.
Jak to zrobić? Najprościej przejść na program Sprawdzam TV (kanał numer 28). Jeżeli widać na nim planszę testową, której towarzyszy komunikat czytany przez lektora telewizor jest gotowy na DVB-T2. Jeśli planszy nie widać, ale słychać głos – telewizor nie jest niestety gotowy z DVB-T2.
Zgodność telewizora z nowym systemem można sprawdzić również na stronie internetowej www.telewizjanaziemna.pl lub w instrukcji obsługi swojego odbiornika.

Co zrobić, gdy telewizor nie jest zgodny z DVB-T2?

Należy zakupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowy zgodny z systemem DVB-T2.

Dofinansowanie do odbioru naziemnej TV cyfrowej

Dzięki rządowemu programowi można otrzymać specjalne dofinansowanie do zakupu nowego telewizora (250 zł) lub dekodera (do 100 zł).
Szczegóły odnośnie możliwości otrzymania dofinansowania można uzyskać na stronie internetowej www.gov.pl/cyfrowaTV lub w najbliższej placówce Poczty Polskiej.